Tytuł: Joga odżywiania
Autor: Omraam Mikhaël Aïvanhov
Seria: Kolekcja Izvor nr 204
Rok wydania:  2012

Miejsce: Warszawa
Wydawca:  Wydawnictwo Prosveta
Wydanie:  I
ISBN:  978-3-89515-414-0

Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 110x180

Joga odżywiania

Omraam Mikhaël Aïvanhov

30,00 zł
15,00 zł

Opis

Autor zwraca uwagę na fakt, że odżywianie także jest jogą (Hrani Joga), istotną praktyką codzienności, którą należy traktować z największą troską. Wspomina o tym, jak ważne jest, aby podczas posiłków zachować milczenie oraz uważność. I nie proponuje tego, aby powstał sztuczny rytuał, lecz by uświadomić, że konieczne jest skupienie i pełne zatopienie w czynności spożywania posiłku, tylko wtedy bowiem mamy szansę naprawdę odżywić nie tylko nasze ciało fizyczne, ale też wszystkie subtelne warstwy naszej istoty, chociażby takie jak ciało eteryczne, astralne i mentalne.

Fragment książki:

Wtajemniczeni przyznawali pośród swoich prac poczesne miejsce badaniom nad odżywianiem. Odkryli, że pożywienie, które jest z niezwykłą mądrością przygotowane w boskich laboratoriach, zawiera elementy magiczne, zdolne podtrzymać, czy przywrócić nie tylko zdrowie fizyczne, lecz i psychiczne, niosąc zarazem największe odkrycia. Ale żeby móc spożytkować te elementy, niezbędne jest poznanie warunków, które muszą być spełnione. (…)

Podczas posiłków rozwijacie więc wasz intelekt i wasze serce, ale także waszą wolę, jeśli macie zwyczaj kontrolowania waszych gestów, czynienia ich wymiernymi, harmonijnymi. Gest przynależy do dziedziny woli. W te dni, kiedy czujecie się nerwowi, traktujcie posiłki jako okazję do uczenia się, jak się wyciszyć; przeżuwajcie pożywienie powoli, zwracajcie uwagę na wasze gesty – kilka minut później odnajdziecie spokój. (…) Właśnie podczas posiłków trzeba zacząć uczyć się kontroli i opanowania.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się