Gotham Chopra

gotham chopra red

Gotham Chopra,  wielokrotnie nagradzany dziennikarz i dokumentalista filmowy, urodził się w Bostonie, w stanie Massachusetts, w 1975 roku. Jest synem słynnego Deepaka Chopry. Ukończył studia na Columbia University. W czasie, kiedy zaczął karierę dziennikarską w Channel One News zmienił nadane mu po urodzeniu imię Gautama na imię Gotham, ponieważ niewiele osób było w stanie poprawnie je wymówić.

Od wielu lat działa w przemyśle medialnym pracując m.in. z takimi sławami jak Guy Richie, Dave Stewart, John Woo, Nicolas Cage. Razem z Sharadem Devarajanem stworzył firmę Liquid Comics (wcześniej Virgin Comics), platformę rozrywkową oferującą komiksy w wersji cyfrowej (digital comics) oraz komiksy animowane (motion comics). Był także współtwórcą Current TV Ala Gore’a.
Gotham od dziecka przyjaźnił się z Michaelem Jacksonem, a przez kilka ostatnich lat przed śmiercią piosenkarza, jak mówi sam Gotham, ich rozmowy skupiały się głównie na wymianie doświadczeń rodzicielskich. Pracował także jako doradca Michaela Jacksona przy tworzeniu płyt Dangerous i History oraz pomagał przy organizacji obu tras koncertowych.
Wraz z siostrą Malliką jest partnerem w rodzinnej firmie Chopra Media. Wspólnie stworzyli także społeczność internetową Intent.com. „Intent” (z j.ang. „intencja, zamierzenie, cel”) to platforma służąca wymianie myśli, inspiracji, które mogą pomóc innym w realizacji ich własnych zmierzeń.
Gotham mieszka w Santa Monica z żoną Candice, synem Krishanem oraz psem Cleo.

Gotham Chopra jest autorem i współautorem książek:

  • Child of the dawn: A magical Journey of Awakening (Dziecko świtu, czyli magiczna podróż ku przebudzeniu), Amber-Allen Publishing, 1998
  • Siedem duchowych praw superbohaterów, Studio astropsychologii, 2012
  • Walking wisdom: Three Generations, Two Dogs and the Search for a Happy Life, Hyperion, 2010

gotham deepak cleoJego najnowsza książka, Walking Wisdom (Chodząca mądrość) ukaże się na wiosnę  2013 roku w Wydawnictwie Barbelo. Jest to urocza, ciepła opowieść o życiu nie do końca zwyczajnej rodziny hinduskiej w Stanach Zjednoczonych. Niezwykłej, bo nestorem rodu jest słynny Deepak Chopra, uwielbiany w Ameryce mentor od spraw duchowych. Gotham obok urywków z życia rodzinnego, wspomnień o przyjaźni z Michaelem Jacksonem i osobistych zwierzeń związanych z narodzinami jego syna próbuje wraz z ojcem odpowiedzieć na fundamentalne pytania dotyczące ludzkiego życia oraz natury naszej świadomości. W międzyczasie okazuje się, że ucieleśnieniem rozmaitych cnót, które człowiek z trudem usiłuje w sobie wypracować jest... pies. Czego jeszcze bohaterowie nauczą się od swojego kudłatego czworonoga?

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się