O wydawnictwie, spacerach z psem i usługach wydawniczych Imprint

Skąd wziął się pomysł na Imprint?

Pomysł na Imprint – nasze usługi wydawnicze – zrodził się wkrótce po tym, jak wydaliśmy naszą pierwszą książkę, pod wpływem reakcji naszych znajomych i czytelników. Było dla nas zupełnym zaskoczeniem, jak wiele osób wokół nas pisze i skrycie maży lub planuje o tym, by kiedyś wydać coś w formie książkowej. Zaczęły się pytania, którym nie ma końca:

Ile kosztuje wydanie książki?
Czy każdy może wydać książkę?
Jak zapewnić dystrybucję książek?
Czy w Polsce na książce można zarobić?
Czy moglibyśmy wydać ich teksty lub przygotować je dla nich do druku?
Itd. Itd.

Rozmowy o książkach i spacery z psem

La-bella-semplicita-kostiumy-operoweZaraz potem znajomi wyciągali z szuflady zapiski lub przesyłali mailem swoją twórczość: wiersze, poradniki, przewodniki, książki kucharskie, przekłady literatury, a nawet kilka powieści! To jest wspaniałe doświadczenie, bo nagle dowiedzieliśmy się jak wieloma niezwykłymi i ciekawymi sprawami zajmują się ludzie wokół nas. Prowadzenie wydawnictwa jest tu trochę jak posiadanie psa – można mieszkać na tym samym osiedlu przez całe życie i mało kto się do ciebie odezwie. Ale jak wyjdziesz na spacer z psem – a już zwłaszcza ze szczeniakiem – nagle zaczynają się rozmowy i po kilku tygodniach czy miesiącach trudno byłoby przejść do sklepu nie zatrzymując się przy tym kilka razy, żeby pogadać z kimś znajomym. Te rozmowy z ludźmi, których już znamy i z tymi, których poznajemy dają nam ogromną radość. Ciekawe, że pies i wydawnictwo w podobny sposób otwierają drzwi do komunikacji.

Z czasem zaczęły także pojawiać się ciekawe zlecenia na realizację książkowych projektów. Jednym z nich było na przykład opracowanie albumu La bella semplicità dla Muzeum Teatralnego/Opery Narodowej w Warszawie.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Imprintu. Kochamy książki i z radością będziemy służyć wydawniczą pomocą na wszystkich etapach procesu. Tym natomiast, którzy chcieliby pójść drogą self-publishing chętnie udzielimy porad.

Książki Tytuły Zapowiedzi Autorzy

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się