Premiera "Alchemii Miłości" – Czuły Barbarzyńca w Warszawie

05 kwietnia 2012

AM Premiera Czuły Poster smallPo okresie intensywnych przygotowań5 kwietnia 2012 Wydawnictwo Barbelo ujrzało światło dzienne, a nasza pierwsza książka, wybór myśli sufickich pt. Alchemia Miłości, miała swą oficjalną premierę w słynnej warszawskiej księgarnio-kawiarni Czuły Barbarzyńca.

Przywitał nas właściciel Czułego Barbarzyńcy, Tomasz Brzozowski, doświadczony wydawca, dobrze znający tajemnice świata książki. Pogratulował nam odwagi, ale też przyznał, że wydawnictwo, które zaczyna swą drogę od Alchemii Miłości, musi być skazane na sukces. Oby ta przepowiednia się sprawdziła!

Tego dnia była z nami rodzina, przyjaciele oraz wiele osób, które aktywnie uczestniczyły w procesie powstawania tej pierwszej książki jak i samego wydawnictwa. Stąd lista podziękowań nie należała do najkrótszych.

Poniżej krótka relacja ze spotkania, zdjęcia i materiał filmowy.

Więcej filmów znajdziecie na kanale Wydawnictwa Barbelo na You Tube. Zapraszamy do oglądania!

Alchemia Miłości stanowi zbiór zapisanych wierszem myśli licznych sufickich poetów posługujących się językiem pełnym symboli odnoszących się do procesu przemiany człowieka – wewnętrznej, duchowej alchemii, przemiany ołowiu natury w złoto Ducha. W czasie spotkania autor przekładu, dr Błażej Gałkowski, przybliżył znaczenie tych symboli oraz podstawowe idee sufizmu – mistycznego nurtu islamu.

W drugiej części spotkania wypełniona po brzegi sala rozbrzmiała dźwiękiem tradycyjnych perskich instrumentów i głosami duetu Sol et Luna – Saby i Mieczysława Litwińskch. Wśród utworów, które można było usłyszeć, znalazły się inspirowane muzyką perską kompozycje do słów najsłynniejszego sufickiego poety – Dżalal ad-Dina Rumiego, jak też i bardziej europejskie pieśni do słów Anioła Ślązaka.

Autorem zdjęć z imprezy jest Daniel Bednarz.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się