Usługi wydawnicze na najwyższym poziomie

Wydaj swoją książkęAgencja Wydawnicza Imprint Media, właściciel marki Wydawnictwo Barbelo, oferuje instytucjom, firmom oraz osobom prywatnym pełne spektrum profesjonalnych usług wydawniczych, zapewniając doskonałe opracowanie oraz druk i oprawę publikacji w języku polskim i angielskim.

 

Do kogo kierujemy ofertę?

Książki są naszą pasją i ofertę adresujemy do tych, dla których liczy się jakość, smak, rzetelność, troska i miłość włożone w ich wykonanie, tak aby mogły powstać publikacje w pełni dopracowane, zachwycające i urzekające.

Niezależnie od tego, czy ma to być album pokazujący dzieje miejscowości bądź życie człowieka, tomik poezji, powieść, katalog wystawy, książka naukowa czy też raport finansowy – dzięki przemyślanym decyzjom redakcyjnym i projektowym oraz troskliwemu doborowi materiałów i technik, dla każdej treści możliwe jest dobranie formy, która doskonale z nią współgra i na długo pozostanie w pamięci odbiorcy.

 

W czym możemy pomóc?

Nasza oferta obejmuje wsparcie na wszystkich etapach powstawania publikacji – co może oznaczać opracowanie istniejącej już treści, jak również współpracę przy stworzeniu publikacji „od zera” (np. pomoc w przygotowaniu specyfikacji książki do aplikacji grantowych, współpracę przy opracowaniu planu publikacji i samego tekstu oraz dobór bądź wykonanie ilustracji, diagramów i fotografii). Do każdego projektu dobieramy najbardziej stosowne materiały i techniki druku oraz zlecamy wykonanie sprawdzonym drukarniom. Gotowa publikacja może być dostarczona do zamawiającego lub też magazynowana i dystrybuowana przez nas.

Specjalizujemy się w publikacjach książkowych, ale z radością współpracujemy również przy opracowywaniu innych materiałów drukowanych w języku polskim oraz angielskim. Niektóre typy publikacji, w których wykonaniu możemy pomóc to:

– albumy i publikacje okolicznościowe
– publikacje naukowe
– zbiory wierszy, myśli i aforyzmów
– podręczniki i materiały szkoleniowe
– przewodniki
– opowiadania, pamiętniki, wspomnienia
– powieści
– książki dla dzieci i młodzieży
– katalogi wystaw (oraz spójna z nimi oprawa graficzna wystaw)
– czasopisma, gazetki, foldery
– eleganckie materiały reklamowe i magazyny firmowe
– ekskluzywne książki, albumy notesy, księgi gości i księgi pamiątkowe w artystycznych, unikatowych oprawach introligatorskich
– prestiżowe raporty roczne
– kalendarze książkowe i ścienne
– związane z książką gadżety (np. zakładki, torby płócienne i papierowe, mapy)

 Usługi wydawnicze na najwyższym poziomie

 

Dystrybucja publikacji w Polsce i za granicą

Wiele z zamawianych u nas publikacji ma charakter niekomercyjny – przeznaczone są do nieodpłatnej dystrybucji przez gminy, urzędy miast, biblioteki, fundacje i przedsiębiorstwa. Jeśli jest taka potrzeba, zajmujemy się przygotowaniem i dostarczeniem eleganckich przesyłek do wskazanych odbiorców, także załączając do nich spersonalizowane wiadomości. Takie wydania mogą upamiętniać ważne wydarzenia lub stanowić wspaniały prezent dla partnerów, pomagając w budowie prestiżowego wizerunku instytucji lub firmy.

Wydane przez Imprint Media książki mogą również być rozpowszechniane komercyjnie i trafić do ogólnopolskich sieci dystrybucyjnych, co oznacza, że będą dostępne dla wszystkich księgarń stacjonarnych (w tym sieci Empik) oraz w księgarniach internetowych, a także w sklepie internetowym na tej stronie i w naszym sklepie Allegro. Prowadzimy także sprzedaż publikacji w wybranych serwisach zagranicznych.

Coraz częściej opracowujemy także wersje elektroniczne książek (e-booki, e-książki), dostępne dla wszystkich czytników książek elektronicznych za pośrednictwem największych sieci dystrybucyjnych.

Wspieramy także naszych autorów w organizacji imprez premierowych i spotkań autorskich. Tworzymy grafikę i wideo przydatne do promocji publikacji w internecie, pomagamy prowadzić kampanie w mediach społecznościowych.

 

Dbałość o tekst i właściwy dobór materiałów

Prawidłowe opracowanie tekstu wymaga doświadczonego i uważnego zespołu, a często także konsultacji merytorycznych ze specjalistami z różnych dziedzin. Jest to najbardziej pracochłonna i najdroższa część opracowania książki, możliwa tylko dzięki fachowcom, którzy dostali na wykonanie zadania odpowiednią ilość czasu.
Drugim kluczowym aspektem wykonania prestiżowej publikacji jest dbałość o materiały. Tak jak urządzając mieszkanie czy wybierając odzież nie osiągniemy wielkiego efektu, jeśli wybierzemy najpopularniejsze produkty z marketu – tak samo w przypadku książek, uważny dobór materiałów najwyższej jakości w połączeniu z odpowiednim projektem zapewnia wspaniały rezultat (niekiedy w tej samej lub nawet niższej cenie!). W naszej pracowni dysponujemy tysiącami próbek papierów i materiałów introligatorskich, świeżymi i aktualnymi wzornikami kolorów Pantone oraz odpowiednio zkalibrowanym sprzętem graficznym najwyższej klasy. Z radością umożliwiamy naszym klientom zapoznanie się z ogromnym spektrum dostępnych materiałów, aby ich publikacja naprawdę była „szyta na miarę”.

Jak wydać swoją książkę

 

Projektowanie i druk kalendarzy

Od lat projektujemy i wykonujemy także piękne kalendarze książkowe i ścienne, niektóre z nich co roku znajdują się wśród bestsellerów największych polskich sieci dystrybucyjnych, takich jak Empik i Matras. [Zobacz projekty naszych kalendarzy]


Konsultacje wydawnicze

Dla instytucji występujących o granty często szczególnie pomocna jest współpraca już na etapie planowania projektu. Warto o tym pamiętać i skorzystać z fachowej pomocy, by określić najbardziej odpowiedni format i nakład publikacji oraz przewidzieć wszystkie koszty, z którymi należy się liczyć, by rezultat pracy spełnił zarówno oczekiwania grantobiorców, jak i grantodawców. Wiele osób nie zdaje sobie na przykład sprawy, że przy wyborze formatu książki różnica kilku milimetrów może mieć ogromy wpływ na koszt druku. A zmiana zgłoszonego w projekcie grantowym formatu nie zawsze będzie możliwa.


Co zyskasz pracując z nami?

Przede wszystkim spokój! Publikacja będzie w dobrych rękach od początku pracy aż do chwili, kiedy kurier dostarczy zamówione dzieło, i dalej przez cały okres dystrybucji.

Gwarancję najwyższej jakości. Pracujemy z najlepszymi i poświęcamy danej pracy tyle czasu, ile jest konieczne. Przy trudnych publikacjach spędzamy niekiedy noc w drukarni, upewniając się, że kolorystyka reprodukcji będzie dokładnie taka, jak sobie tego życzysz! Na przestrzeni lat, po wielu błędach i eksperymentach udało nam się stworzyć zespół, na którym możemy w pełni polegać.

Osobisty kontakt z kompetentnymi fachowcami. Nasze ceny są dość wysokie, ale dzięki temu wszystkie prace wykonywane są przez wysoko wykwalifikowanych fachowców na dobrym sprzęcie i najnowszym, legalnym oprogramowaniu. Zawsze mamy czas na wysłuchanie naszych klientów i współpracowników, na uważne, świadome planowanie i działanie oraz sprawną komunikację, na spokojną, otwartą rozmowę przy kawie czy przez telefon, bądź na Skype. Ktoś powiedział kiedyś, że książka to niezwykłe naczynie, zdolne przechować przez wieki kawałek ludzkiej duszy. Zwłaszcza przy publikacjach o treści osobistej, trzeba poznać człowieka, aby móc przysposobić to naczynie do jego cennej zawartości.

Prestiż i szacunek. Tak, jak w przypadku dobrego garnituru, pięknie urządzonego mieszkania czy ekskluzywnego auta, przemyślany i elegancki projekt oraz jakość zastosowanych materiałów są dowodem dobrego gustu oraz poziomu właściciela – tak też książka opracowana i wykonana na światowym poziomie oraz widoczna na rynku księgarskim podkreśla prestiż jej autora lub instytucji zlecającej projekt.

 

Napisz lub zadzwoń do nas jeszcze dziś, abyśmy mogli porozmawiać o Twoim książkowym projekcie!

Telefon: 22 2415018 lub 603 177 010
E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się