Tytuł: Śladami mojego pradziadka Zygmunta Laskowskiego
Autor: Teresa Lenartowicz-Lagergård
Rok wydania: 2018

Miejsce wydania: Warszawa
Wydawca: Imprint Media
Wydanie: I
ISBN: 978-83-64299-43-8

Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Format: 148x210

Śladami mojego pradziadka Zygmunta Laskowskiego

Teresa Lenartowicz-Lagergård

Opowieść o ciekawym życiu Zygmunta Laskowskiego, profesora anatomii na fakultecie medycznym w Genewie, działacza polonijnego w Szwajcarii i amatora astronoma. Tekst bogato ilustrowany zdjęciami z rodzinnych zbiorów autorki.

 

50,00 zł
35,00 zł
Już wkrótce!

Opis

W niniejszej książce autorka opisuje pracę i bogate w wydarzenia życie swojego pradziadka, Zygmunta Laskowskiego (1841–1928), profesora anatomii na fakultecie medycznym w Genewie, działacza polonijnego w Szwajcarii i amatora astronoma. Pierwsza część książki poświęcona jest karierze zawodowej Laskowskiego oraz życiu jego rodziny; druga część dotyczy losów rodzeństwa Zygmunta i ich rodzin.

 

O Autorce

Teresa Lagergård, z domu Lenartowicz, mieszka obecnie w Szwecji. Jest profesorem mikrobiologii oraz immunologii na Uniwersytecie w Göteborgu (Sahlgrenska akademin). Pracowała naukowo także w USA, w National Institutes of Health (NIH) w Bethesda, w stanie Maryland, w Tanzanii i w Południowej Afryce oraz w Chinach. Jest autorką licznych publikacji naukowych z dziedziny epidemiologii chorób zakaźnych, mikrobiologii i szczepionek. Członkini Królewskiego Towarzystwa Nauki i Sztuki – Kungl. Vetenskaps- och Vitterhets-Samhället (KVVS) w Göteborgu.

 

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się