Tytuł: Modernist Bread
Autor: Nathan Myhrvold, Francisco Migoya
Rok wydania: 2017


Miejsce wydania: Bellevue 
Wydawca: The Cooking Lab
Wydanie: I
ISBN: 978-0-982-76100-7

Oprawa: twarda
Liczba stron: 2642

Format: 283x352

Modernist Bread

Nathan Myhrvold, Francisco Migoya

Nathan Myhrvold, autor „największej i najważniejszej książki kulinarnej wszechczasów” — pięciotomowej „Modernist Cuisine: The Art and Science of Cooking” powraca z nowym, wielkim opracowaniem, poświęconym wypiekowi chleba, i nie tylko!

2700,00 zł
2599,00 zł

Opis

Modernist Bread to nie jest kolejna książka zawierająca przepisy, to ogromny księgozbiór, który zmienia sposób, w jaki myślimy o wypieku chleba (i innych wyrobów piekarniczych).

  • Jak zmieniał się wygląd chleba na przestrzeni wieków?
    Czy chleb zawsze wymaga wyrabiania ciasta?
    Dojrzewanie mąki – czy warto?
    Co znajduje się w zakwasie naszych Babć?
    Chleb czy piwo – co było pierwsze?

Ta książka pomoże znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które dotyczą chleba i wszystkiego, co z nim związane. Chleby pszenne, żytnie, bezglutenowe, ciabatty, bagietki, bajgle, precle, chałki, focaccie, a nawet pizze – wypiek, nie będzie miał przed Tobą żadnych tajemnic!

Szczególną zaletą książki są liczne zdjęcia pokazujące działanie urządzeń kuchennych w przekroju i objaśniające, co dokładnie dzieje się podczas ich wykorzystania w kuchni. Cały rozdział poświęcony jest wyborowi najbardziej praktycznego sprzętu i gadżetów kuchennych. Książka ta, to nie tylko kopalnia wiedzy teoretycznej, to również ogromny zbiór praktycznych przepisów wraz z towarzyszącymi im ilustracjami, na których przedstawione są kolejne etapy wypieku chleba i nie tylko.

Gigantyczne dzieło. Pięć wielkich tomów opakowano dodatkowo w eleganckie metalowe etui. Będzie nie tylko wspaniałą lekturą ale i niezwykłą ozdobą kuchni!

20 kilogramów wagi. 1200 przepisów. 2600 stron. 5000 doskonałych zdjęć!

Oprócz pięknie ilustrowanych pięciu ogromnych ksiąg cyklu Modernist Bread w twardej oprawie, zestaw zawiera również praktyczny dodatek w postaci szóstej książki — Recipe Manual — zawierającej wszystkie przepisy zawarte w pięciu tomach. Jej kompaktowość czyni z niej niezastąpionego sojusznika na każdym polu kuchennej bitwy.

Książki dostarcza nam uznane brytyjskie wydawnictwo Phaidon, będące oficjalnym dystrybutorem wszystkich pozycji wydanych w ramach cyklu Modernist Cuisine. Zapewniamy nowe, oryginalnie zapakowane książki w najlepszych dostępnych cenach. Zapraszamy do naszego biura na ul. Chłodnej 22, lok. 35, w celu obejrzenia oferowanego zestawu lub odbioru zamówionych książek (po wcześniejszym umówieniu).

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się