Tytuł: Przewodnik na ścieżce coacha. Jakich błędów unikać podczas sesji coachingu
Autor: Robert Łężak
Rok wydania: 2020

Miejsce wydania: Warszawa
Wydawca: Imprint Media
Wydanie: I
ISBN: 978-83-66614-01-7

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 304
Format: 150x230

Przewodnik na ścieżce coacha

Robert Łężak

Przewodnik Roberta Łężaka zawiera obfitość użytecznych modeli i ćwiczeń, opisuje konkretne metody i techniki, pokazuje częste błędy i omawia pułapki, w które mogą w swojej praktyce wpadać coachowie. Autor z wielką otwartością i autentycznością dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i ze szczególnym szacunkiem odnosi się do etycznych fundamentów coachingowej profesji. Gorąco rekomenduję tę pozycję swoim coachingowym studentom i superwizantom. – dr Lidia Czarkowska - założycielka Centrum Coachingu i Mentoringu Akademii Leona Koźmińskiego.

49,90 zł
33,00 zł

Opis

Książka Roberta Łężaka to lektura zarówno dla początkującego, jak i doświadczonego coacha. „Przewodnik na ścieżce coacha” przyda się również superwizorom i HR-owcom kierującym pracowników na coaching, a także klientom coachingu pragnącym lepiej zrozumieć, czym jest a czym nie jest coaching. Pokazuje delikatną i skomplikowaną strukturę procesu coachingowego i podaje sprawdzone recepty na jego prawidłowe poprowadzenie. Autor czerpie ze swojego bogatego doświadczenia, pokazując, jakie błędy można popełnić w trakcie prowadzenia praktyki coachingowej i jak im zapobiec.

Punkt wyjścia stanowi wnikliwe omówienie zagadnień etycznych oraz podstawowych kompetencji coacha w ujęciu trzech niezależnych organizacji odpowiadających za standardy coachingu (EMCC, ICF i Izby Coachingu). Do nich odwołuje się Autor omawiając najczęściej popełniane przez coachów błędy oraz sposoby na doskonalenie własnego warsztatu.

Czytelnik dowie się między innymi:

  • Jak unikać błędów podczas sesji kontraktowej?
  • Jak unikać potknięć w ustalaniu celu?
  • Co robić, aby klienci nie odchodzili?
  • Jak unikać pułapek podczas słuchania?
  • Jak ustalić stawki za sesje?
  • Jak mierzyć efekty coachingu?

O Autorze

Robert Łężak – akredytowany mentor i coach EMCC z dwunastoletnim doświadczeniem, superwizor i wykładowca odpowiedzialnego coachingu w Norman Benett Academy, Akademii Leona Koźmińskiego i Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pisze o sobie: „Moją misją jest tworzenie świata, do którego inni zechcą przynależeć, by wydobywać z siebie najlepsze cechy, rozwijać możliwości, stawać się doskonałymi i pomagać innym, by oni również stawali się najlepszą wersją samego siebie”.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się