Tytuł: Alchemia miłości – wybór myśli sufickich
Autor: David Fideler, Sabrineh Fideler
Rok wydania: 2012

Miejsce wydania: Warszawa
Wydawca: Wydawnictwo Barbelo
Wydanie: I
Przekład: Błażej Gałkowski
ISBN: 978-83-933112-0-0

Tytuł oryginału: Love’s Alchemy – Poems from the Sufi Tradition
Wydanie oryginalne: New World Library 2006
Język oryginału: angielski

Oprawa: twarda
Liczba stron: 232
Format: 125x195

Obejrzyj podgląd książki lub pobierz PDF

Alchemia Miłości

David i Sabrineh Fideler

Alchemia Miłości to niezwykłe wprowadzenie do świata mistyki islamu. Wybór myśli ponad 70 sufickich poetów tworzących na przestrzeni niemal tysiąca lat, począwszy od XI w. aż po wiek XX. Obszerny wstęp autorów zbioru, aneksy oraz słownik terminów umieszczają wiersze w szerszym kontekście kulturowym, historycznym oraz religijnym, i w przystępny sposób tłumaczą kluczowe pojęcia i sufickie symbole. Z uwagi na wyczerpujące wprowadzenie oraz materiały dodatkowe Alchemia może posłużyć jako małe kompendium wiedzy na temat arabskiego mistycyzmu i poezji perskiej dla tych, którzy po raz pierwszy zetkną się z tym zagadnieniem. 

37,00 zł
90,00 zł

Opis

Przez ostatnich dwadzieścia lat sufizm sukcesywnie pozyskiwał zainteresowanie świata zachodniego, stając się kolejnym po buddyzmie i kabale swego rodzaju „duchowym trendem”. Nieznana dotąd strona islamu, odkryta jako skarbnica duchowej mądrości, zachwyca zarówno treścią, jak i formą przekazu. W świecie anglosaskim przekłady poezji Rumiego od wielu lat znajdują się na listach poetyckich bestsellerów. Autorzy Alchemii Miłości pokazują nam, że twórców podobnych Rumiemu – mistrzów sufickiej poezji – było wielu.  Ich wiersze, często krókie formy o esencjonalnym przekazie, określa się niekiedy mianem „perskiego haiku”.

Alchemia zebrała doskonałe recenzje, także ze względu na piękne i dopracowane wydanie.

Patronat medialny

arabiapersja-blackarchipelagradiojazz logo

Rekomendacje z okładki

Wojciech Eichelberger 

psycholog, pisarz, publicysta

To jedna z najwspanialszych książek, jakie kiedykolwiek miałem w ręku. Czuję się ze wszech miar obdarowany, zaproszony do uczty i zabawy, oblany winem i porwany do tańca przez nicponiów z Tawerny Ruiny, których otwarte serca i puste głowy stworzyły te wiersze. Dzięki Wam – Mistrzowie Życia – za tę nieposkromioną, heretycką lekcję prawdziwej wiary.

Max Cegielski

pisarz, dziennikarz

Jeśli znacie już poezję Rumiego, muzykę qawwali i jej mistrza Nusrata Fateh Ali Khana – dzięki tej książce poznacie konteksty: wielką tradycję poezji mistycznej islamu. Teksty znane na pamięć w Iranie, śpiewane w Pakistanie. Jeśli nigdy nie słyszeliście o sufizmie – czytajcie tym bardziej! Najlepsze lekarstwo na współczesne szaleństwo...

Andrzej Saramowicz

założyciel polskiej Szkoły Nauk Sufich i fundacji im. rumiego

„Alchemia Miłości” jest kwintesencją mistycyzmu muzułmańskiego, znakomitym wprowadzeniem i autentyczną interpretacją myśli i poezji sufich. Starannie dobrane i wiernie tłumaczone wiersze oraz zwięzły i treściwy wstęp tworzą razem nieocenione źródło wiedzy o wciąż tak mało znanym w naszym kraju temacie. Jak sugeruje sam tytuł, alchemia, czyli wewnętrzna przemiana człowieka,, dokonuje się właśnie dzięki Miłości i poprzez boską Łaskę. Gorąco polecam tę wspaniała pracę Sabrineh i Davida Fidelerów.

Recenzje

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się