kostiumy teatralne, muzeum teatralne

Tytuł: La bella semplicità - projekty kostiumów teatralnych Leonardo Mariniego w zbiorach Muzeum Teatralnego w Warszawie
Autor: Katarzyna Wodarska-Ogidel
Rok wydania: 2012

Miejsce wydania: Warszawa
Wydawca: Imprint - Wydawnictwo Barbelo
Wydanie: I
ISBN: 978-83-933112-5-5

Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Liczba stron: 64
Format: 160x240

La bella semplicita

Katarzyna Wodarska-Ogidel

La bella semplicità - projekty kostiumów baletowych Leonardo Mariniego w zbiorach Muzeum Teatralnego w Warszawie

50,00 zł
20,00 zł

Opis

Bibliofilskie wydanie opracowane na zamówienie Muzeum Teatralnego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie. Jest to zbiór reprodukcji 44 akwarel przedstawiających damskie i męskie kostiumy baletowe. Prace Mariniego, znajdujące się w zbiorach Muzeum Teatralnego, są uznawane za jedną z najciekawszych kolekcji XVIII-wiecznych projektów kostiumów teatralnych w Europie.

Album zaprojektowany przez Wydawnictwo Barbelo nawiązuje do epoki, z której pochodzą prace. Tekst złożono rokokowym krojem pisma Fleischman autorstwa Charlsa Gibbonsa, powstałym w oparciu o czcionki Johanna Fleischmanna wykonane w Holandii w latach 30-tych XVIII wieku. Układ i proporcje kolumny tekstowej na stronie oparte są o proporcje Złotego Podziału. Wysokiej jakości druk offsetowy zapewnia dobre odwzorowanie delikatnej kolorystyki oryginalnych prac. Książka, wydrukowana na papierze archiwalnym, szyta jest nićmi i oprawiona w papier o strukturze płótna. 

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się