Tytuł: Joga odżywiania
Autor: Omraam Mikhaël Aïvanhov
Seria: Kolekcja Izvor nr 204
Rok wydania:  2012

Miejsce: Warszawa
Wydawca:  Wydawnictwo Prosveta
Wydanie:  I
ISBN:  978-3-89515-414-0

Oprawa: miękka
Liczba stron: 144
Format: 110x180

Joga odżywiania

Omraam Mikhaël Aïvanhov

30,00 zł
15,00 zł
Już wkrótce!

Opis

Autor zwraca uwagę na fakt, że odżywianie także jest jogą (Hrani Joga), istotną praktyką codzienności, którą należy traktować z największą troską. Wspomina o tym, jak ważne jest, aby podczas posiłków zachować milczenie oraz uważność. I nie proponuje tego, aby powstał sztuczny rytuał, lecz by uświadomić, że konieczne jest skupienie i pełne zatopienie w czynności spożywania posiłku, tylko wtedy bowiem mamy szansę naprawdę odżywić nie tylko nasze ciało fizyczne, ale też wszystkie subtelne warstwy naszej istoty, chociażby takie jak ciało eteryczne, astralne i mentalne.

Fragment książki:

Wtajemniczeni przyznawali pośród swoich prac poczesne miejsce badaniom nad odżywianiem. Odkryli, że pożywienie, które jest z niezwykłą mądrością przygotowane w boskich laboratoriach, zawiera elementy magiczne, zdolne podtrzymać, czy przywrócić nie tylko zdrowie fizyczne, lecz i psychiczne, niosąc zarazem największe odkrycia. Ale żeby móc spożytkować te elementy, niezbędne jest poznanie warunków, które muszą być spełnione. (…)

Podczas posiłków rozwijacie więc wasz intelekt i wasze serce, ale także waszą wolę, jeśli macie zwyczaj kontrolowania waszych gestów, czynienia ich wymiernymi, harmonijnymi. Gest przynależy do dziedziny woli. W te dni, kiedy czujecie się nerwowi, traktujcie posiłki jako okazję do uczenia się, jak się wyciszyć; przeżuwajcie pożywienie powoli, zwracajcie uwagę na wasze gesty – kilka minut później odnajdziecie spokój. (…) Właśnie podczas posiłków trzeba zacząć uczyć się kontroli i opanowania.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się