Tytuł: Siła seksualna lub uskrzydlony smok
Autor: Omraam Mikhaël Aïvanhov
Seria: Kolekcja Izvor nr 205
Rok wydania:  2013

Miejsce: Warszawa
Wydawca:  Wydawnictwo Prosveta
Wydanie:  I
ISBN:  978-3-89515-405-8

Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Format: 110x180

Siła seksualna lub uskrzydlony smok

Omraam Mikhaël Aïvanhov

31,50 zł
15,00 zł
Już wkrótce!

Opis

Jaka jest ta siła „siła silniejsza od wszystkich sił”, o której mówi Hermes Trismegistos? To siła seksualna. Ponieważ żadna inna siła we wszechświecie nie może się z nią równać, żadna inna siła nie ma mocy stwarzania życia. Hermes Trismegistos mówi także o tej sile, iż „słońce jest jej ojcem”, co oznacza, że energia seksualna ma tę samą naturę, co energia słoneczna oraz, że jest przepojona świętością, światłem, życiem słońca. Jej stosowanie nie ogranicza się tylko do prokreacji, może ona także być przypisana dziełom rodzaju duchowego.

FRAGMENT KSIĄŻKI:

Aby móc bezpiecznie oddać się miłości fizycznej i stawić czoła instynktom, namiętnościom, zmysłowości, oceanowi rozkoszy, trzeba być bardzo silnym, bardzo czystym. Ci, którzy są do tego zdolni, przynoszą z tych głębin cenne perły. Jak poławiacze, którzy nurkują w oceanie, aby wyłowić perłodajne ostrygi, nie pozostając więźniami wodorostów, ani nie stając się ofiarą rekinów. Jednak nie radzi się wszystkich przechodzenia przez takie doświadczenia. Trzeba być panem tej wspaniałej siły, aby ośmielić się stawić jej czoła.
Można powiedzieć, że seksualność jest skłonnością czysto egocentryczną, która pcha człowieka jedynie do poszukiwania własnej przyjemności, a to może go doprowadzić do największego okrucieństwa, gdyż wtedy nie myśli się o drugim człowieku, lecz poszukuje jedynie własnego zaspokojenia. Podczas gdy miłość, prawdziwa miłość, „myśli” przede wszystkim o szczęściu drugiej osoby, opiera się na poświęceniu: czasu, sił, pieniędzy, by pomóc drugiemu, aby pozwolić mu rozkwitnąć i rozwinąć wszystkie jego możliwości.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się