Tytuł: Wychowanie zaczyna się przed urodzeniem
Autor: Omraam Mikhaël Aïvanhov
Seria: Kolekcja Izvor nr 203
Rok wydania:  2009

Miejsce: Warszawa
Wydawca:  Wydawnictwo Prosveta
Wydanie:  I
ISBN:  978-3-89515-403-4

Oprawa: miękka
Liczba stron: 160
Format: 110x180

Wychowanie zaczyna się przed urodzeniem

Omraam Mikhaël Aïvanhov

20,00 zł
15,00 zł
Już wkrótce!

Opis

Kiedy dziecko się rodzi, jest już za późno na wychowywanie.
Ta dość śmiała i rewolucyjna myśl jest w stanie wpłynąć na całkowitą zmianę naszego myślenia o poczęciu i okresie ciąży, który powinien służyć kształtowaniu charakteru i losu dziecka. Okazuje się bowiem, że w tej kwestii nie wszystko pozostaje w rękach genetyki, Boga czy przypadku. Oboje rodzice, a zwłaszcza matka mogą oddziaływać na dziecko jeszcze przed poczęciem i ukształtować jego istotę zgodnie z najwyższą myślą i najszlachetniejszym ideałem.

Omraam Mikhaël Aivanhov

FRAGMENT KSIĄŻKI:

Podczas dziewięciu miesięcy ciąży matka nie pracuje tylko nad formowaniem fizycznego ciała dziecka. Pracuje nad zarodkiem danym przez mężczyznę, tworząc warunki sprzyjające lub niesprzyjające rozwojowi różnych właściwości zawartych w tym zarodku. A jak pracuje? Zwracając uwagę na swoje myśli, uczucia, na życie, jakie prowadzi.
Większość matek nie ma pojęcia o wpływie ich wewnętrznych stanów na dziecko, które właśnie noszą. Dopiero gdy się rodzi, zaczynają się nim zajmować, dostarczać mu wychowawców… Kiedy dziecko się rodzi, jest już za późno! Ono już jest określone! Żaden pedagog nie może przekształcić dziecka, jeśli pierwiastki, jakie otrzymywało w łonie matki są niższej jakości. (…)
Ołów, jakiejkolwiek byście go poddali obróbce, pozostaje ołowiem. Możecie go dowolnie ciąć, wygładzać, polerować, by się błyszczał – po kilku minutach na nowo ciemnieje, bo jest ołowiem. Trzeba robić dziecko ze złota, a nie z ołowiu. Bo nawet jeśli będzie musiało żyć w najgorszych warunkach, takie dziecko nie ulegnie zepsuciu, ponieważ jego istota jest czysta.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się