Wydawnictwo Barbelo Warszawa

O nas

Wydawnictwo Barbelo jest marką agencji wydawniczej Imprint Media. Wydajemy piękne, mądre i dopracowane pod każdym względem książki od 2011 roku.

Barbelo było naszą pierwszą marką. Wybieraliśmy tytuły kierujące do wnętrza, odwołujące się do tej mniej oczywistej części rzeczywistości, skłaniające do refleksji, w większości powiązane z tradycją i mistyką Wschodu.
Pod marką Imprint Media zaczęliśmy prowadzić usługi wydawnicze, odpowiadając na prośby o pomoc w wydaniu własnych książek od osób, które spotkały się z publikacjami Barbelo. Po jakimś czasie uznaliśmy, że marka Imprint Media lepiej pasuje do coraz szerszej i mniej duchowo-wschodniej oferty wydawniczej. Dziś skupiamy się w znacznej mierze na publikacjach psychologicznych, poradnikowych i naukowych. Nadal kontynuujemy jednak nasze starania o przybliżenie polskim czytelnikom skarbów literatury Wschodu – w szczególności twórczości Dżalaloddina Rumiego w mistrzowskich przekładach Alberta Kwiatkowskiego, bezpośrednio z perskiego oryginału.

Staramy się, aby nasze książki poza treścią niosły także niezapomniane doświadczenia zmysłowe – dbamy o jakość papieru, druku i oprawy oraz o ilustracje i typografię. Dzięki szyciu książek nićmi oraz zastosowaniu najlepszych klejów każdą z nich można otwierać odważnie, a nawet barbarzyńsko otworzyć w drugą stronę – bez obawy, że książka rozklei się i rozpadnie.

Przez ponad dziesięć lat pracy na rynku książki nauczyliśmy się wiele. Niekiedy były to kosztowne nauczki. Dziś rozumiemy ten dynamiczny i zmieniający się obszar znacznie lepiej. Od wielu lat świadczymy usługi doradcze, udzielając konsultacji instytucjom i osobom prywatnym planującym wydanie książki.

Od roku 2023 przyjmujemy wyłącznie propozycje wydawnicze, które mają zapewnione pełne finansowanie.

Właścicielem agencji wydawniczej Imprint Media oraz marki Barbelo jest Błażej Gałkowski.

 

Blazej Galkowski 3865

dr Błażej Gałkowski
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
tel. 603 177 010

 

 

 

 

 

 

Imprint - nasze usługi wydawnicze

Oprócz własnej oferty książkowej polecamy Państwu pełen wachlarz profesjonalnych usług wydawniczych, projektowych i poligraficznych. Więcej o tej ofercie można dowiedzieć się tutaj, a o tym, skąd wziął się pomysł na takie usługi, piszemy na naszym blogu.

Pomysł na usługi wydawnicze zrodził się wkrótce po tym, jak wydaliśmy naszą pierwszą książkę, pod wpływem reakcji naszych znajomych i czytelników. Było dla nas zupełnym zaskoczeniem, jak wiele osób wokół nas pisze i skrycie marzy o tym, by kiedyś wydać coś w formie książkowej. Pytaniom nie było końca:

Ile kosztuje wydanie książki?
Jak to wygląda od strony prawnej?
Jak zapewnić dystrybucję książek?
Czy w Polsce na książce można zarobić?
Dlaczego w Polsce książki wydaje się na białym papierze, a za granicą na przyjemniejszym dla oka papierze żółtawym?
Jaki jest minimalny nakład książki, żeby druk miał sens?
Czy moglibyśmy wydać ich teksty lub przygotować je dla nich do druku?
Itd. Itd.

Tak powstał pomysł na Imprint – usługi wydawnicze obejmujące redakcję i korektę, przygotowanie do druku, projektowanie graficzne, druk i pomoc w dystrybucji. Oferujemy także konsultacje, porady i szkolenia dotyczące procesu powstawania książki, współczesnych technik poligraficznych oraz sytuacji na rynku książki.

 

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się