Polecamy

Poniżej przedstawiamy listę linków do zaprzyjaźnionych księgarni, miejsc, stron internetowych i innych wydawnictw. W wielu z nich można znaleźć nasze książki, z innymi wspólnie organizowaliśmy imprezy, jeszcze innych po prostu szanujemy i polecamy.

Galeria Persja

Galeria Persja – klimatyczna galeria położona na krakowskim Kazimierzu. Wypełniają ją niezwykłe przedmioty wykonane rękami rzemieślników i artystów z Iranu, Afganistanu, Tadżykistanu i innych krajów. Często są to antyki wyszukane na irańskich bazarach: dywany, suzani, kilimy, biżuteria, stroje i lampy – kto wie, może w którejś skrywa się jakiś dżinn...

Archipelag

Archipelag to niezależny magazyn poświęcony literaturze. Wydawany jest pod redakcją Kamili Kundy, z pasją, w pięknej i dopracowanej szacie graficznej. Ciekawostką jest to, że autorki licznych artykułów pisanych do magazynu nigdy się razem nie spotkały! Rozproszone po całym świecie tworzą wyjątkowy, zgrany archipelag miłośniczek literatury. Archipelag dostępny jest na razie wyłącznie w formie elektronicznej, jako pliki pdf do bezpłatnego pobrania. Na stronie archipelag-magazyn.pl dostępna jest także kolekcja archiwalnych numerów czasopisma. Polecamy!

RadioJAZZ.fm

Internetowa gratka dla wszystkich miłośników jazzu. Krótko po zamknięciu eterowej stacji JazzRadio, grupa pasjonatów zorganizowała niezależną, niepokorną radiostację sieciową, gdzie dźwięki jazzu mogą rozbrzmiewać niezakłócone przez mroczny uścisk i zmienne wiatry rynku – "od mainstreamu po funk, od free po fusion, od klasyki po etno, od dixielandu po awangardę". Słuchamy online ze strony radiojazz.fm. Od marca 2013 JazzRadio nadaje z nowej siedziby w Pałacu Szustra na warszawskim Mokotowie, w siedzibie Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego.

Polska Fundacja Sufich

Polska Fundacja Sufich im. Dżelaladdina Rumiego działa aktywnie na rzecz dialogu międzyreligijnego, kierując się ideą pokojowego, harmonijnego współistnienia wielu wyznań.

Więcej >

Arabia.pl

Stowarzyszenie i portal internetowy Arabia.pl to źródło aktualnej i rzetelnej wiedzy na temat świata arabskiego. Arabia.pl objęła patronatem medialnym nasze książki Alchemia Miłości i Połamane Skrzydła, publikując również ich recenzje.

Świat Czytników - wszystko o Amazon Kindle

Imponujący serwis poświęcony czytnikom e-booków. Od porad dla kupujących Kindle po raz pierwszy, przez szczegółowe recenzje sprzętu i sposoby na wykorzystani ukrytych funkcji, do najnowszych wiadomości ze świata elektronicznych książek. Warto zajrzeć: www.swiatczytnikow.pl

Sol et Luna

Alchemiczny duet muzyczny Mieczysława Eligiusza Litwińskiego i Saby Zuzanny Krasoczko. Czyżby on był tu Słońcem, a ona Księżycem odbijającym jego światło...? Mieczysław twierdzi, że on tworzy tło, a cały blask pochodzi od Saby. Najpełniej brzmią razem.

Więcej >

Czuły Barbarzyńca

Czuły Barbarzyńca to czule zarządzana księgarnio-kawiarnia na warszawskim i krakowskim Powiślu. Tu można się schronić przed rozkrzyczanym, barbarzyńskim światem i spokojnie sącząc kawę, zatopić się w literackim świecie. Warszawski Czuły Barbarzyńca posiada wieloletnią tradycję – to jedno z pierwszych takich miejsc w Polsce, które połączyły księgarnię z ideą kawiarni. Odbywają się tutaj cykliczne spotkania z książką dla dzieci (Czułe Czytanki) oraz liczne spotkania kulturalne wokół literatury. Księgarnia oferuje literackie perełki na najwyższym poziomie oraz naprawdę dobrą atmosferę. Całym sercem polecamy!

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się