Recenzje

Alchemia Miłości – recenzja redakcji portalu BliskiWschód.pl

Sięgając po „Alchemię miłości”, od razu przyszedł mi na myśl jeden z największych poetów sufickich – Rumi Dżalal ad-Din i jego poemat „Pełne znaczeń masnawi” – arcydzieło literatury mistycznej. Jakże miłym zaskoczeniem było odkrycie wierszy innych poetów, przedstawicieli tysiącletniej tradycji perskiej poezji mistycznej.

Więcej >

Alchemia Miłości – recenzja "okiem iranisty"

Jakub Gajda (afganistan24.org)

Dzięki Wydawnictwu Barbelo na polskim rynku wydawniczym pojawił się niedawno bardzo estetycznie wydany tomik poezji pt. Alchemia Miłości. Wybór myśli sufickich. Zachęcająca do lektury okładka z nadrukowaną reprodukcją miniatury sprawia, że aż miło zajrzeć do środka i zagłębić się w mistyczną myśl poetów języka perskiego.

Więcej >

Alchemia Miłości – recenzja Marty Minakowskiej na portalu Arabia.pl

Marta Minakowska (arabia.pl)

Alchemia miłości to pean złożony na cześć poezji sufickiej. Zbiór został okraszony przedmową oraz wyjaśniającymi bogactwo znaczeń aneksami, a przygotwany przez autorów, którzy próbowali nie utracić piękna perskich utworów w ich angielskich przekładach. Teraz zaś Wydawnictwo Barbelo przejęło pałeczkę i postarało się o przybliżenie świata widzianego oczami sufich polskiemu czytelnikowi.

Więcej >

Połamane skrzydła – recenzja Justyny Gul na portalu granice.pl

Justyna gul (granice.pl)

Miałem osiemnaście lat, kiedy miłość czarodziejskimi promieniami otworzyła mi oczy i po raz pierwszy dotknęła mej duszy płomiennymi palcami – słowa te są kwintesencją miłosnej historii, która zapada w serca na długi czas. Słowa te zmienić mogą nasze spojrzenie na miłość i na sposób jej wyznawania. Słowa te brzmią niczym pieśń, zwiastująca pożar zmysłów i uczucie, które silniejsze jest niż wszelkie przeszkody, silniejsze, niż śmierć…

Więcej >

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się