Laura La Wasilewska

Laura La Wasilewska (1986) – niezależna artystka i kuratorka sztuki.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, designem, fotografią i krytyką sztuki.

Absolwentka Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. W 2010 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa w pracowni prof. Antoniego Fałata, aneks z rysunku u prof. Barbary Szubińskiej, pracę magisterską napisała pod kierunkiem dr Izabeli Galickiej. Studiowała również pod kierunkiem prof. Franciszka Starowieyskiego i prof. Wiktora Zina.

Artystka ma już na swoim koncie kilkanaście wystaw indywidualnych oraz kilkadziesiąt zbiorowych w kraju i za granicą (m.in. w 2014 r. w Berlinie, Lizbonie); udział w Targach Sztuki (Wilno, Lipsk); aukcje charytatywne (Wielka Gala Liderów Polskiego Biznesu, Wielki Bal Forbesa); aukcje sztuki (Dom Aukcyjny Ostoja, Dom Aukcyjny Rempex). Stałe ekspozycje jej prac można zobaczyć w Ministerstwie Sportu i Turystyki. Laura była także stypendystką Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz m.st. Warszawy. Działała także jako kuratorka wielu wystaw, była współzałożycielką sekcji Młodzi Sztuką przy OW ZPAP oraz współorganizatorką wielu wydarzeń artystycznych, m.in. festiwalu Art Fresh – Targów Sztuki odbywających się corocznie od 2010 r. w Hotelu Sheraton w Warszawie.


Laura jest nagradzana i doceniana nie tylko przez krytyków i środowisko artystyczne, ale także przez media – wywiady z artystką i jej prace od lat są nieustannie prezentowane w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych, na łamach prasy oraz na portalach internetowych. Jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert, recenzuje publikacje artystyczne, opowiada o sztuce, o rynku sztuki, jego problemach i najnowszych objawieniach.

Współpracuje na stałe z galerią sztuki Art Quadrilion w Warszawie i Cavaletto.pl.

Prace artystki znajdują się w zbiorach prywatnych zarówno w Polsce, jak i za granicą m.in. Austrii, Anglii, Niemczech, Francji, Japonii, Stanach Zjednoczonych, Chinach etc., m.in. w prywatnej kolekcji Ennio Morricone, prof. Jana Hartmana, Magdy Umer, Sławy Przybylskiej, Joanny Sarapaty, dyplomatów Ambasady Belgii, Prezesa Sportów Zimowych w Finlandii, polskich aktorów, gwiazd kina i estrady polskiej (np. Marioli Bojarskiej-Ferenc, Heleny Deeds  znanej z serialu „Żony Hollywood").

Laura 2

O artystce mówiono i pisano m.in. w:  Art Maze Magazine, ALBATROS - Italy Magazine, TVN 24, TVP Polonia - Halo Polonia, After Nyne Magazine, ART ARENA NEW YORK, LVBX Magazine, Aesthetica Magazine, ART TIMES, ELLE, Dzień dobry TVN, FORBES, WERANDA, Business Insider Polska, Art & Business, Kwartalnik „Artysta i Sztuka”, MINERVA blog, RDC - radio, Good Polish School NYC, Foundation Art Humanitatis, Trendy Art of Living, Clam Magazine, „Czas na Wnętrze”, Imperium Kobiet, Radio ZET Gold, program Qadrans Qltury, fineLIFE.

W Wydawnictwie Barbelo Laura jest m.in. autorką ilustracji do książek Kobieta metamuzyczna – rozmowy Artura Cieślara (Wydawnictwo Barbelo 2014) i Czas przebudzeń. 12 podróży do wolności, Manany Chyb (Wydawnictwo Barbelo 2015).

Odsyłamy do strony artystki na Facebooku, gdzie prezentowane są jej prace.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się