Modernist Cuisine at Home

Tytuł: Modernist Cuisine at Home
Autor: Nathan Myhrvold, Maxime Bilet
Rok wydania: 2013


Miejsce wydania: Bellevue 
Wydawca: The Cooking Lab
Wydanie: I
ISBN: 978-0-9827610-1-4

Oprawa: twarda
Liczba stron: 684

Format: 279x349

Modernist Cuisine at Home

Nathan Myhrvold, Maxime Bilet

Skondensowana wersja „największej i najważniejszej książki kulinarnej wszechczasów” — pięciotomowej „Modernist Cuisine: The Art and Science of Cooking”. Doskonałe wprowadzenie do praktycznych technik kuchni modernistycznej (molekularnej).

550,00 zł
499,00 zł
Już wkrótce!

Opis

Nie jest to kolejny zbiór przepisów ale książka, która zmienia sposób, w jaki myślimy o przygotowywaniu jedzenia, stosowaniu sprzętu i technik kulinarnych. Idea kuchni molekularnej to przede wszystkim zrozumienie tego, co naprawdę dzieje się podczas gotowania.

  • Jakie procesy fizyczne i chemiczne towarzyszą obróbce jedzenia?
    Co dzieje się podczas gotowania na poziomie molekularnym?
    Jak dobrać najlepszy sprzęt do nowoczesnej kuchni?
    Jak dobrać idealną temperaturę dla różnych produktów?
    Jak najlepiej wykorzystać urządzenia Sous Vide?

Ta książka pomoże znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które zrodziły się w Państwa głowach podczas przygotowywania niejednego posiłku.

Szczególną zaletą książki są liczne zdjęcia pokazujące działanie urządzeń kuchennych w przekroju i objaśniające, co dokładnie dzieje się podczas ich wykorzystania w kuchni. Cały rozdział poświęcony jest wyborowi najbardziej praktycznego sprzętu i gadżetów kuchennych. Książka ta, to nie tylko kopalnia wiedzy teoretycznej, to również ogromny zbiór praktycznych przepisów wraz z towarzyszącymi im ilustracjami, na których przedstawione są kolejne etapy przygotowania potraw oraz najbardziej efektowne sposoby prezentacji potraw na talerzu.

Oprócz pięknie ilustrowanej ogromnej księgi Modernist Cuisine at Home w twardej oprawie, zestaw zawiera również praktyczny dodatek w postaci książki Kitchen Manual — zawierającej wszystkie przepisy zawarte w tej pierwszej, lecz wydrukowane na wodoodpornym i plamoodpornym papierze, co czyni z niej niezastąpionego sojusznika na każdym polu kuchennej bitwy. Zestaw dopełnia solidne etui, mieszczące oba tomy, które sprawi, że cały zestaw będzie prezentował się bardzo okazale na Państwa kuchennej półce. 

Pięciotomowe wydanie Modernist Cuisine: The Art and Science of Cooking, którego skondensowaną wersję oferujemy tutaj, jest również dostępne do nabycia w naszym sklepie. Zapraszamy do zapoznania się i wyboru odpowiadającej Państwu wersji.

Książki dostarcza nam uznane brytyjskie wydawnictwo Phaidon, będące oficjalnym dystrybutorem wszystkich pozycji wydanych w cyklu Modernist Cuisine. Zapewniamy nowe, oryginalnie zapakowane książki w najlepszych dostępnych cenach. Zapraszamy do naszego biura na ul. Chłodnej 22, lok. 35, w celu obejrzenia oferowanego zestawu lub odbioru książek (po wcześniejszym umówieniu).

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się