Modernist Cuisine

Tytuł: Modernist Cuisine: The Art and Science of Cooking
Autor: Nathan Myhrvold, Chris Young, Maxime Bilet
Rok wydania: 2011


Miejsce wydania: Bellevue 
Wydawca: The Cooking Lab
Wydanie: I
ISBN: 978-0-982-76100-7

Oprawa: twarda
Liczba stron: 2438

Format: 283x352

Modernist Cuisine: The Art and Science of Cooking

Nathan Myhrvold, Chris Young, Maxime Bilet

Książka oceniona jako „największa i najważniejsza książka kucharska wszechczasów” oraz „koniec/zwieńczenie wszystkich książek kucharskich”. Doskonałe wprowadzenie do praktycznych technik kuchni modernistycznej (molekularnej).

2600,00 zł
2499,00 zł
Już wkrótce!

Opis

Nie jest to kolejny zbiór przepisów ale książka, która zmienia sposób, w jaki myślimy o przygotowywaniu jedzenia, stosowaniu sprzętu i technik kulinarnych. Idea kuchni molekularnej to przede wszystkim zrozumienie tego, co naprawdę dzieje się podczas gotowania.

 • Dlaczego rewolucje w sztuce kulinarnej następują tak powoli?
  Jakie procesy fizyczne i chemiczne towarzyszą obróbce jedzenia?
  Co dzieje się podczas gotowania na poziomie molekularnym?
  Jak dobrać najlepszy sprzęt do nowoczesnej kuchni?
  Jak dobrać idealną temperaturę dla różnych produktów?
  Jak najlepiej wykorzystać urządzenia Sous Vide?
  Jak tworzyć żele, pianki i emulsje?
  Jak bezpiecznie wykorzystać ciekły azot?
  Co dobry kucharz powinien wiedzieć o kawie i winie?

Ta książka pomoże znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań, które zrodziły się w Państwa głowach podczas przygotowywania niejednego posiłku.

Szczególną zaletą książki są liczne zdjęcia pokazujące działanie urządzeń kuchennych w przekroju i objaśniające, co dokładnie dzieje się podczas ich wykorzystania w kuchni. Cały rozdział poświęcony jest wyborowi najbardziej praktycznego sprzętu i gadżetów kuchennych. Książka ta, to nie tylko kopalnia wiedzy teoretycznej, to również ogromny zbiór praktycznych przepisów wraz z towarzyszącymi im ilustracjami, na których przedstawione są kolejne etapy przygotowania potraw oraz najbardziej efektowne sposoby prezentacji potraw na talerzu.

Gigantyczne dzieło. Pięć wielkich tomów opakowano dodatkowo w eleganckie etui z pleksi. Będzie nie tylko wspaniałą lekturą ale i niezwykłą ozdobą kuchni!

20 kilogramów wagi. 2500 stron. 3200 doskonałych zdjęć.

Oprócz pięknie ilustrowanych pięciu ogromnych ksiąg cyklu MODERNIST CUISINE. THE ART AND SCIENCE OF COOKING w twardej oprawie, zestaw zawiera również praktyczny dodatek w postaci szóstej książki — Kitchen Manual — zawierającej wszystkie przepisy zawarte w pięciu tomach, lecz wydrukowane na wodoodpornym i plamoodpornym papierze, co czyni z niej niezastąpionego sojusznika na każdym polu kuchennej bitwy.

Książki dostarcza nam uznane brytyjskie wydawnictwo Phaidon, będące oficjalnym dystrybutorem wszystkich pozycji wydanych w ramach cyklu Modernist Cuisine. Zapewniamy nowe, oryginalnie zapakowane książki w najlepszych dostępnych cenach. Zapraszamy do naszego biura na ul. Chłodnej 22, lok. 35, w celu obejrzenia oferowanego zestawu lub odbioru zamówionych książek (po wcześniejszym umówieniu).

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się