Portret: Ani Dąbrowskiej
Autor: Laura La Wasilewska
Rok wydania: 2013

Edycja specjalna

Technika wykonania: Rysunek wykonany czarnym tuszem i kredką akwarelową
Oprawa: Papier fakturowany, ramka w kolorze złotym
Format: Wymiary ramy 410x310 mm, wymiar rysunku: format A4 (210x297 mm)

Laura La Wasilewska – Portret Anny Dąbrowskiej

Unikatowa kolekcja

210x297

 

3000,00 zł

Opis

Unikatowy cykl 12 portretów wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej autorstwa Laury La Wasilewskiej.

Rysunki powstały w 2013 roku podczas współpracy przy tworzeniu ilustracji do książki Kobieta metamuzyczna. Rozmowy Artura Cieślara. Wśród sportretowanych gwiazd znajdują się Grażyna Aguścik, Ania Dąbrowska, Urszula Dudziak, Katarzyna Groniec, Krystyna Janda, Katarzyna Nosowska, Jadwiga Rappé, Maria Szablowska.

30

34

Artystka, wykonując tę edycję, inspirowała się życiem wokalistek na różnych jego etapach, wychwytując cechy charakterystyczne, zarówno w samej urodzie, jak i symbolicznie akcentując ważne momenty w ich karierze. Czasem portretowana osoba pojawia się w dwóch lub trzech odsłonach, przedstawiona z profilu, en face lub uchwycona w jakimś szczególnym dla niej momencie życia. Tak powstała niepowtarzalna kolekcja 12 portretów, z których każdy opowiada osobną historię.

Technika wykonania: czarny tusz. 

Ania Dąbrowska

(ur. 7 stycznia 1981 r. w Chełmie), znana jako Ania Dąbrowska – polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów.

Zadebiutowała w 2004 roku albumem Samotność po zmierzchu, który zdobył wysokie uznanie krytyki i publiczności. Kolejna płyta, Kilka historii na ten sam temat z 2006 roku, inspirowana była polską muzyką lat 60., i ten styl retro artystka kontynuowała na dwóch kolejnych płytach. Kilka albumów uzyskało status platynowych. Ania jest jedną z polskich artystek najczęściej nominowanych do Nagrody Muzycznej Fryderyk.

32

33

 

LAURA LA WASILEWSKA

Laura La Wasilewska (1986) – niezależna artystka i kuratorka sztuki.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, designem, fotografią i krytyką sztuki.

Laura jest nagradzana i doceniana nie tylko przez krytyków i środowisko artystyczne, ale także przez media – wywiady z artystką i jej prace od lat są nieustannie prezentowane w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych, na łamach prasy oraz na portalach internetowych. Jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert, recenzuje publikacje artystyczne, opowiada o sztuce, o rynku sztuki, jego problemach i najnowszych objawieniach.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się