Portret: Maria Szablowskiej
Autor: Laura La Wasilewska
Rok wydania: 2013

Edycja specjalna

Technika wykonania: Rysunek wykonany czarnym tuszem i kredką akwarelową
Oprawa: Papier fakturowany, ramka w kolorze złotym
Format: Wymiary ramy 410x310 mm, wymiar rysunku: format A4 (210x297 mm)

Laura La Wasilewska – Portret Marii Szablowskiej

Unikatowa kolekcja

3000,00 zł

Opis

Unikatowy cykl 12 portretów wybitnych artystek polskiej sceny muzycznej autorstwa Laury La Wasilewskiej.

Rysunki powstały w 2013 roku podczas współpracy przy tworzeniu ilustracji do książki Kobieta metamuzyczna. Rozmowy Artura Cieślara. Wśród sportretowanych gwiazd znajdują się Grażyna AguścikAnia DąbrowskaUrszula DudziakKatarzyna GroniecKrystyna JandaKatarzyna NosowskaJadwiga RappéMaria Szablowska.

Szablowska

Szablowska 1

Artystka, wykonując tę edycję, inspirowała się życiem wokalistek na różnych jego etapach, wychwytując cechy charakterystyczne, zarówno w samej urodzie, jak i symbolicznie akcentując ważne momenty w ich karierze. Czasem portretowana osoba pojawia się w dwóch lub trzech odsłonach, przedstawiona z profilu, en face lub uchwycona w jakimś szczególnym dla niej momencie życia. Tak powstała niepowtarzalna kolekcja 12 portretów, z których każdy opowiada osobną historię.

Technika wykonania: czarny tusz. 

Maria Szablowska

(ur. 26 września 1946 r. w Warszawie) – polska dziennikarka radiowa i telewizyjna.

Ukończyła studia na kierunku arabistyka na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Dziennikarskie. Od 1970 roku nieprzerwanie związana z anteną Polskiego Radia, gdzie prowadzi popularne audycje o tematyce muzycznej, m.in. Magazyn Muzyczny Rytm, Muzyka Nocą, Muzyczna Jedynka i Leniwa Niedziela, głównie w Programie I PR.
W Telewizji Polskiej, w duecie z Krzysztofem Szewczykiem, prowadziła muzyczny program Dozwolone od lat czterdziestu, który potem otrzymał tytuł Wideoteka dorosłego człowieka.
Jest autorką książek Elvis – amerykański sen i Cały ten big beat. W 2001 ukazała się redagowana przez nią płyta pt. Mężczyźni mojego radia.

Szablowska 2

Szablowska 3

 

LAURA LA WASILEWSKA

Laura La Wasilewska (1986) – niezależna artystka i kuratorka sztuki.

Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją, designem, fotografią i krytyką sztuki.

Laura jest nagradzana i doceniana nie tylko przez krytyków i środowisko artystyczne, ale także przez media – wywiady z artystką i jej prace od lat są nieustannie prezentowane w różnych stacjach telewizyjnych i radiowych, na łamach prasy oraz na portalach internetowych. Jest zapraszana do różnych programów telewizyjnych i radiowych jako ekspert, recenzuje publikacje artystyczne, opowiada o sztuce, o rynku sztuki, jego problemach i najnowszych objawieniach.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się