Tytuł: Hitopadesia
Autor: Śri Narajana Pandita
Interpretacja i komentarz: Satja Narajana Dasa
Przekład na język polski:
Jakub Godawa
Rok wydania: 2017

Miejsce wydania: Warszawa
Wydawca: Imprint Media
Wydanie: I
ISBN: 978-83-64299-61-2

Oprawa: twarda płócienna z obwolutą
Liczba stron: 368
Format: 135x250

Hitopadesia

Śri Narajana Pandita

O dobieraniu przyjaciół

61,00 zł

Opis

Hitopadesia, lub inaczej „dobre wskazówki” to jedno z najsłynniejszych dzieł dotyczących etyki i sposobów rządzenia państwem (nitisiastry). Powstała w czternastowiecznym Bengalu, w formie szkatułkowej opowieści-w-opowieści ze zwierzętami w rolach głównych. Składa się z czterech ksiąg. Niniejsze wydanie przedstawia pierwszą z nich, księgę Mitralabha (Dobieranie przyjaciół), którą dr Satja Narajana Dasa opatrzył obszernym i aktualnym komentarzem, przybliżającym praktyczne zastosowanie tych cennych wskazówek w obecnej epoce (Kalijudze).
W chwilach niezdecydowania i zwątpienia Hitopadesia może posłużyć dla rozjaśnienia inteligencji, nauczyć nas rozpoznawać prawdziwą naturę otaczających nas ludzi, natchnąć nas do konfrontacji z problemami życia codziennego, a także pomóc nam przekroczyć przeszkody na ścieżce do przebudzenia. Jest narzędziem szczególnie pomocnym, jeśli chodzi o podejmowanie decyzji, ponieważ uczy nas wartościowej sztuki spostrzegawczości i rozróżniania. A w momentach decyzji pisany jest los.

Książka wydana we współpracy z Fundacją Kwiat Lotosu w oprawie twardej z płócienną oklejką i kolorową obwolutą. Doskonale nadaje się na elegancki prezent.

 

HP 0fa s

 

Satja narajana Dasa

Autorem przekładu z sanskrytu na angielski oraz obszernego komentarza jest dr Satja Narajana Dasa [Satya Nārāyaṇa Dāsa] – wybitny znawca sanskrytu, tłumacz, autor kilkunastu książek dotyczących kultury i filozofii indyjskiej, założyciel Jiva Institute, zajmującego się promocją nauk wedyjskich oraz ajurwedy. Wykłada w Indiach, Europie i Ameryce. Prowadzi także warsztaty w Polsce.

 

 HP 3fa s

 

 

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się