Tytuł: Ballo amoroso – wiersze z miłości
Autor: Andrzej Ballo
Rok wydania: 2015

Miejsce: Warszawa
Wydawca: Wydawnictwo Barbelo
Wydanie: I
Ilustracje: Janusz Mizera

ISBN: 978-83-64299-18-6

Oprawa: twarda, szyta nićmi, welur
Liczba stron: 108
Format: 105x170

ISBN 978-83-64299-18-6

Ballo amoroso - wiersze z miłości

Andrzej Ballo

Wiersze miłosne Andrzeja Ballo w wyborze Anny Jurksztowicz z ilustracjami Janusza Mizery. Wysmakowana edycja oprawiona w szary, aksamitny welur.

120,00 zł
45,00 zł

Opis

„Ballo amoroso” – po włosku „miłosny taniec”. Przedstawione w tym tomie wiersze „wiesze z miłości” ocaliła z internetowych czeluści i zbiorów autora wybitna wokalistka Anna Jurksztowicz. Miłosne, choć niekoniecznie tkliwe, czasem zaskakujące w swej lapidarności wiersze tworzą kunsztowny zapis fragmentów życia przesyconych próbą zrozumienia tego, co w miłości najbardziej ulotne.

Obszerny zbiór wierszy pokazuje przekrój twórczości poetyckiej Andrzeja Ballo – poety, prozaika i dramatruga, której entuzjastami są czołowe postacie polskiej kultury: Michał Urbaniak, Janusz Leon Wiśniewski, Andrzej Saramonowicz, Piotr Szwedes i wielu innych.

Ta książka wydrukowana w pełnym kolorze na szlachetnym papierze, szyta nićmi i oprawiona ręcznie w miękki, szary welur z tłoczonymi napisami i kontrastową żółtą kapitałką i tasiemką to prawdziwa gratka dla bibliofili. Obok miłosnych wierszy skrywa także akwarele warszawskiego artysty i restauratora, Janusza Mizery.

Skocz na górę

Newsletter

Zapisz się